FAQ

Türkçe Okulu’ndan kimler faydalanabilir?

Yabancı dil olarak Türkçe öğrenmek isteyen herkes Türkçe Okulu’ndan yararlanabilirler.

Türkçe Okulu’na nasıl ulaşabilirim?

İnternet bağlantısının bulunduğu her yerden www.turkceokulu.com adresine girerek Türkçe Okulu’na ulaşabilirsiniz?

Türkçe Okulu paralı mıdır?

Türkçe Okulu kısa bir süre için ücretsizdir. Üyelikler ücretsiz yapılmakla beraber hiçbir kısıtlama yapılmaz.

Türkçe Okulu’ndan faydalanmak için neler gereklidir?

Türkçe Okulu’ndan faydalanmak için internet bağlantısı bulunan bir bilgisayar yeterlidir. İnternetin bulunduğu her yerde ve her zaman Türkçe Okulu’ndaki eğitime devam edilebilir.

Türkçe Okulu ile işbirliği yapan kurumlar hangileridir?

Türkçe Olimpiyatları, Uluslararası Türkçe Testi (UTT), yurt dışındaki Türk Okulları , dil ve kültür merkezleri ve anlaşmalı üniversitelerle işbirliği yapılmaktadır.

Türkçe Okulu’na düzenli olarak devam etmek gerekiyor mu?

Türkçe Okulu’na devam etmede zaman ve mekan sınırlaması yoktur. Kursiyer istedği zaman istediği yerde Türkçe Okulu’na kaldığı yerden devam edebilir. Fakat kaliteli ve hızlı bir öğrenme için derslere düzenli bir şekilde devam edilmesi tavsiye edilmektedir.

Türkçe Okulu çalışma sistemini nasıl öğrenebilirim?

Site ana sayfasında örnek derslere yönlendirmeler yapılmaktadır. Örnek dersleri yaparak ve tanıtım turuna çıkarak Türkçe Okulu’nun çalışma sistemi hakkında bilgi edinilebilir.

Türkçe Okulu’nda kur sistemi var mı?

Türkçe Okulu’nda kur sistemi bulunmaktadır. Avrupa Birliği Dil Kriterleri esas alınarak hazırlanan Türkçe Okulu’nda A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerinden eğitim verilmektedir.

Avrupa Birliği Dil Kriterleri nelerdir?

Yabancı dil öğretiminde uygulanması gereken kriterler, yıllarca süren uzun bir araştırma sonrası oluşturulmuş olan dil öğretim kriterleridir. Bir dilin daha kolay, hızlı ve kalıcı olarak öğretilmesi amacıyla oluşturulmuş olan kriterlere site üzerinden ulaşabilirsiniz.

Türkçe Okulu’nda bir sonraki kura nasıl geçebilirim?

Türkçe Okulu’nda bulunduğu kurdan eğitimini tamamlayan kursiyer, Seviye Bitirme Sınavına tabi tutulur. Bu sınavdan başarılı olanlar sonraki kurdan eğitimlerine devam edebilirler.

Türkçe Okulu’ndaki diğer kursiyerlerle irtibata geçip yardım alabilir miyim?

Türkçe Okulu’nda derslere devam eden öğrenciler bilemedikleri veya zorlandıkları konuları sitede bulunan diğer öğrencilere sorarak öğrenebilirler. Site içi mesajlaşma bölümünü kullanarak eş zamanlı bilgi alış verişinde bulunabilirler.

Türkçe Okulu’yla irtibata geçmek veya yardım almak istediğim zaman ne yapmalıyım?

Site içi mesajlaşma bölümünde öğrenci ve öğretmenlerden veya iletişim adreslerinden yardım alınabilmektedir.

Türkçe Okulu’nun diğer Türkçe kurslarından farkı nedir? Neden Türkçe Okulu’nu seçmeliyim?

Türkçe Okulu sayesinde öğrenciler, Türkçeyi daha hızlı ve daha kolay bir şekilde öğrenmekle birlikte dil öğrenmek için servet harcamazlar. En önemli farkı ise her zaman ve her yerde eğitime devam edilebilmesidir.

Türkçe Okulu’nda öğretmen, sınıf ve öğrenciler var mı?

Türkçe Okulu’na öğrenci profilinde kayıt yaptıran kursiyerler öğretmenleri kontrolünde derslere devam etmektedirler. Dolayısıyla her öğretmen için kendi öğrencilerinden oluşan sanal sınıflar bulunmaktadır. Öğrenciler bilemedikleri veya zorlandıkları konuları diğer öğrencilere ve öğretmenlerine sorarak öğrenebilirler.

Türkçe Okulu’nu bitirince herhangi bir belge verilecek mi?

Öğrencilere, Türkçe Okulu’ndaki eğitimlerinin sona ermesiyle birlikte girecekleri sınav sonucuna göre sanal ortamda Türkçe Okulu Bitirme Belgesi verilmektedir. Ayrıca sertifika almak isteyenler, Uluslararası Türkçe Testine (UTT) yönlendirilirler. Öğrenciler buradan aldıkları sertifikalarla uluslararası bir belgeye sahip olurlar.

Türkçe Okulu tarafından verilen belgelerin geçerliliği var mıdır?

Türkçe Okulu tarafından verilen bitirme belgelerinin herhangi bir geçerliliği bulunmamaktadır. Bu belge sadece öğrencinin kursu başarılı bir şekilde bitirdiğini gösterir. Bununla beraber kursiyerler Uluslararası Türkçe Testi’ne yönlendirilirler ve uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifika almaları sağlanır.