Eğitimdeki Farkımız


Zengin Sesli ve Görüntülü İçerik

Türkçe Okulu’nda her konu için sesli ve görüntülü içeriklere ulaşılabilmektedir. Öğrenilen konuların daha kalıcı olması amacıyla bütün konu kelimeleri ve metinlerin stüdyo ortamında kayıtları yapılmış ve öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.

7 Gün / 24 Saat

Türkçe Okulunda öğretim, kursiyerin istediği her an yapılabilmektedir. Öğrenci her an, her yerde internete girip gelişimine devam edebilmektedir. Sistem 7 gün 24 saat eğitim verebilmektedir.

Eğlenerek Öğrenme

Türkçe Okulu, öğrencilerin öğrenmelerini kolaylaştırmak ve öğrendiklerini kalıcı hale getirmek için eğitici, geliştirici oyun, bulmaca, bilmece ve medya imkanları sunmaktadır. Böylelikle öğrenciler öğrenirken eğlenmekte ve daha yüksek performans göstererek başarı sağlamaktadırlar.

Çevrimiçi Sözlük

Türkçe Okulu, sisteme dahil edilmiş olan çevrimiçi sözlükle birlikte çalışır. Öğrenciler bilemedikleri kelimeleri tek tıkla kendi dillerinde görüntüleyebilmektedirler.

Site İçi Mesajlaşma

Türkçe Okulu’nda öğrenci, anlamadığı veya zorlandığı konularda öğretmeninden ve diğer üyelerden yardım talebinde bulunabilir. Aynı şekilde başkasına bir konu hakkında yardımcı olabilir. Bu sayede bilgilerin sürekli güncel kalması sağlanır.

Daha Güncel

Türkçe Okulu, değişen ve gelişen dün­ya şartlarına göre teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak sürekli geliştirmekte ve öğrencilerin en üst düzeyde performans göstermelerini hedef­lemektedir. Türkçe Okulu, yapısını sürekli zenginleştirmekte, yeni etkinlikler, alıştırmalar ve bilgilerle Türkçe öğretiminin daha güncel olmasını sağlamaktadır.

Öğretmen, Öğrenci ve Veli İşbirliği

Yurt dışındaki Türk Okullarında okuyan öğrenciler Türkçe Okulu’na, derslerine giren Türkçe öğret­menleri eşliğinde ka­yıt yaptırmaktadırlar. Öğrencilerin Türkçe Okulu’ndaki gelişim­lerini öğretmen ve velileri ayrıca takip edebilmekte ve karşı­laşılan sorunlara, bir­likte hareket ederek, etkili çözümler ortaya koyabilmektedirler.

Paylaşım- Kütüphane

Türkçe Okulu, bünyesinde Türk ve Dünya klasiklerinden seçmeleri de barındırmaktadır. Öğrenciler hikaye ve masal gibi edebi türlere sesli, görüntülü ve yazılı olarak da ulaşabilmektedirler. Böylelikle öğrendiklerini uygulama ve pekiştirme imkanına kavuşmaktadırlar.

Sertifika ve Diploma

Kursiyerler öğrenimlerini tamamladıktan sonra isterlerse üniversite ve benzeri kurumlara vermek üzere sertifika almak için sınav başvurusunda bulunabilirler. Avrupa Birliği Dil Kriterlerine göre hazırlanan sertifika sınavıyla 6 seviyenin birinden veya birkaçından sertifika alma hakkına sahip olurlar. Böylelikle Türkiye’de okuyacakları bölümlerin Türkçe hazırlık sınıflarını okumadan eğitimlerine devam edebilme şansını elde etmektedirler.